OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start
Budzet Obywatelski Samorzadu Województwa Lódzkiego 2019 - spotkanie 20 kwietnia 2018 r. PDF  | Drukuj |
Redaktor: Krzysztof K.   
13.04.2018.

Informujemy, ze w dniu 20 kwietnia br., w godzinach 16.00-18.00, w sali 113 Starostwa Powiatowego w Sieradzu odbedzie sie spotkanie dotyczace II Edycji  Budzetu Obywatelskiego SW.

Budzet Obywatelski Samorzadu Województwa Lódzkiego 2019

 

Budzet Obywatelski Samorzadu Województwa Lódzkiego 2019 to juz druga edycja projektu, którego celem jest wlaczenie mieszkanców województwa lódzkiego do wspóldecydowania o budzecie regionu i jego zadaniach. Chcemy dzieki niemu wspólpracowal jeszcze blizej, umocnil lokalne wiezi, wzmocnil poczucie tozsamosci regionalnej i przynaleznosci do blisko 2,5 milionowej spolecznosci Ziemi lódzkiej

- Po ubieglorocznym, bardzo dobrym przyjeciu przez mieszkanców województwa pierwszej edycji Budzetu Obywatelskiego Samorzadu Województwa Lódzkiego, w której oddano ponad 100 tysiecy glosów na zadania o wartosci 5 milionów zlotych, bedziemy konsekwentnie kontynuowac te inicjatywe. Dlatego na kolejna edycje, przeznaczylismy az 8 milionów zlotych, aby dzieki nim zrealizowac jeszcze wiecej pomyslów mieszkanców naszego regionu – powiedzial Witold Stepien, marszalek województwa.

Tak jak w ubieglym roku, budzet obywatelski bedzie podzielony na 5 subregionów, a dodatkowo wyodrebnilismy kategorie zadan wojewódzkich. Przewidywana kwota dzielona bedzie na pule dla poszczególnych subregionów wedlug algorytmu uwzgledniajacego liczbe mieszkanców oraz powierzchnie.

Proponowane zadania do realizacji beda mogli zglaszac mieszkancy województwa zamieszkali na terenie subregionu, do którego zadanie zgloszono. Moze to byc kazda inicjatywa obywatelska o charakterze ponadlokalnym, która miesci sie w granicach zadan i kompetencji samorzadu województwa. Moga to byc projekty spoleczne, prozdrowotne, kulturalne, edukacyjne, sportowe, turystyczne lub ekologiczne, mozliwe do realizacji w ciagu jednego roku budzetowego.

Do propozycji zadania zglaszajacy zobowiazany jest dolaczyc liste poparcia, podpisana przez co najmniej 50 mieszkanców. Szacunkowa wartosc zglaszanego przez mieszkanców zadania subregionalnego nie bedzie mogla byc nizsza niz 10 tys. zl, ani wyzsza niz 300 tys. zl., natomiast wartosc zadan wojewódzkich musi sie miescic w widelkach miedzy 100 tys. zl a 500 tys. zl. Zgloszenie propozycji zadania bedzie mozna przeslac mailem, poczta lub osobiscie zlozyc w Urzedzie Marszalkowskim.

Projekty, które spelniac beda kryteria okreslone w Regulaminie Budzetu Obywatelskiego Województwa Lódzkiego poddane zostana pod glosowanie mieszkanców województwa lódzkiego. Od strony organizacyjnej i finansowej za realizacje zwycieskich projektów odpowiadac bedzie Urzad Marszalkowski W Lodzi.

Wszystkie informacje oraz wymagane formularze dostepne sa na stronie internetowej Budzetu Obywatelskiego Samorzadu Województwa Lódzkiego

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »